تاریخچه تولید جعبه فست فود ، ظروف یکبار مصرف و جعبه پیتزا

در واقع بنیان تولید جعبه های فست فود و همچنین ظروف یکبار مصرف را آقای هرمان هنشل در سال١٨۶٧ با تولید بشقاب کاغذی بنا نهاد.

تاریخچه تولید لیوان کاغذی
سال ١٩٠٨ زمانی که دکتر ساموئل (یکی از مشهورترین پزشکان امریکایی) در قطار بهمراه یکی از بیماران خود در خال سفر بود ، وقتی نوشیدن آب توسط بیمار خود را در همان لیوانی که وی هم میبایست از آن بنوشد دید، سریعا اقدام به نوشتن مقاله ای در رابطه با ضرورت تولید لیوان یکبار مصرف افتاد. همین مقاله شروع راهی که شد بعدا انگیزه اصلی برای تولید لیوان کاغذی یکبار مصرف توسط یک تاجر مشهور به نام “موور” شد و این لیوان را در ابتدا به نام لیوان بهداشتی تولید کردند.

بعد از جنگ جهانی دوم شرایط برای پیشرفت در تولید ظروف یکبار مصرف مهیا شد و شرکت مکدونالد بزرگترین گام را در این راه برداشت و ضمن ممنوع کردن شستن ظروف و استفاده مجدد آنها در تمام شعبات خود ، اقدام به ایجاد خلاقیت و نو آوری در زمینه تولید جعبه ساندویچ و جعبه و لیوان سیب زمینی یکبار مصرف نمود.

تاریخچه تولید جعبه پیتزا
در قرن هجدهم که پیتزا در شهر ناپولی ایتالیا رواج پیدا کرده بود ، مردم آن را در خود رستوران و در ظرفهای فلزی گاها از جنس مس دریافت میکردند و پس از خوردن پیتزا ، ظرف را به روی میز باقی میگذاشتند تا صاحب رستوران ظرف پیتزا را برای نفر بعدی استفاده کند. اما با تحولی که در صنعت فست فود در دهه ١٩۴٠ به وجود آمد ، دلیوری غذاهای فست فود به یکی از پر درآمدترین کسب و کارها مبدل شد و در همین راستا ، ظرف مخصوص دلیوری پیتزا که امروزه با عنوان جعبه پیتزا و یا باکس پیتزا شناخته میشود ، تولید و روانه رستورانهای فست فود شد. و مخترع اصلی آن رستوران دومینو بود.

تاریخچه تولید نمک تکنفره ( نمک یکنفره – نمک ساشه)
اولین باری که یک شرکت به فکر بسته بندی نمک در بسته بندی شبیه ساشه (نمک یک نفره) امروزی کرد، شرکت اسنیک فود با مدیریت فرانک اسمیت در دهه ١٩٢٠ بود. وی با توجه به تقاضای رستورانها برای بسته بندی نمک در حجم کم بدلیل جلوگیری از دزدی دیده شدن نمکدانها در لندن ، تولید نمک ساشه تکنفره به اندازه ٠.۶ گرم را شروع کرد و خیلی زود با عنوان نمک در بست بندی با رنگ آبی در دنیا شناخته شد